Засідання Робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Луганської області 2020 з питань безпеки та відбудови миру

12.12.2016 в облдержадміністрації відбулася зустріч експертів ПРООН з представниками: поліції, прокуратури, судової адміністрації, вторинної правової допомоги, служби безпеки України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, обласного антикорупційного комітету відбулась. Обговорювали конкретні речі - обговорення Концепції запровадження міжвідомчого відеоконференцзв’язку; спільне бачення необхідного оснащення. 

Тепер чекаємо на інформацію-аналіз потреб від правоохоронних органів (поліції, прокуратури, судової адміністрації, вторинної правової допомоги, служби безпеки України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій) для покращення комунікаційного зв’язку в громадах та при роботі цих служб для громад. Для чого необхідно заповнити опитувальник по технічному оснащенню, що надасть можливість визначитись з обладнанням та об’ємами допомоги від ПРООН.

Нагадаємо, що зустріч відбулась в рамках засідання Робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Луганської області 2020 з питань безпеки та відбудови миру. Робоча група періодично збирається із зацікавленими особами у сфері забезпечення доступу громад до правосуддя, громадської безпеки, створення координаційних структур у вигляді центрів надання правової допомоги, підтримки запровадження концепції "community policing" (що працює у всьому світі). 
Такі заходи проводяться за ініціативи партнерів та надають змогу розуміти можливості співпраці. Тим більш, що одним з трьох напрямків роботи ПРООН в Східних регіонах є “Громадська безпека та соціальна єдність”, під яким працює один із відповідних проектів під назвою: «Верховенство права та відновлення правосуддя у постраждалих від конфлікту громадах України» (що фінансується ЄС та Урядом Нідерландів). 

Роман Хащенков - програмний координатор напрямку роботи ПРООН в Луганській та Донецькій областях “Громадська безпека та соціальна єдність” запевнив, що є конкретний план дій вже почав реалізовуватись, зокрема в об’єднаних громадах, де зараз проходять фокус-групові дослідження в громадах з питань безпеки.

Ганна Борова - радник ПРООН з питань примирення та соціальної єдності, запевнила про періодичне висвітлення результатів виконання цього плану та запропонувала продовжувати для цього роботу вищевказаної Робочої групи. Тим більш, що зараз розпочато процес створення операційного плану впровадження Стратегії розвитку Луганської області 2020, одним з пріоритетів якої є громадська безпека та соціальна єдність. 

Вадим Осадчук - аналітик з громадської безпеки ПРООН доклав про питання аналізу технічного обладнання для покращення комунікаційної роботи правоохоронних органів та призначення від ПРООН контактною особою щодо допомоги в цих питаннях.

За матеріалами Луганський обласний ресурсний центр